Σάββατο 20 Σεπτεμβρίου 2008

Νίκες Roma και Catania για την 3η αγωνιστική

Σα να πήρε μπροστά η μηχανή της Roma που απόψε το βράδυ νίκησε 3-0 τη Reggina, ξαναείδε τον αρχηγό της Francesco Totti στο γήπεδο, έστω ως αλλαγή και, με σκόρερ τον C.Panucci (στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου), τον Aquilani (52') που έτσι έφτασε τα 2 γκολ φέτος, και τον για ένα φεγγάρι, στα 21 του, bianconero, Simone Perrotta στις καθυστερήσεις του δευτέρου μέρους. Καλά τα πήγε και η προσεχής αντίπαλος της Juventus (την Τετάρτη στο campionato αλλά αργότερα και στο Κύπελλο), Catania η οποία νίκησε 1-0 την έως εκείνη τη στιγμή πρωτοπόρο Atalanta και έφτασε του 6 βαθμούς αφού την 1η αγωνιστική είχε νικήσει και την Genoa. Το γκολ των Σικελών από τον bianconero, Michele Paolucci. Αύριο το απόγευμα, στις 4, τα υπόλοιπα ματς, μεταξύ των οποίων και το Cagliari-Juventus (την ώρα που η Torino θα υποδέχεται την Inter) ενώ το βράδυ η ουραγός Milan θα φιλοξενήσει την πρωτοπόρο Lazio.