Κυριακή 26 Οκτωβρίου 2008

Και η Primavera νίκησε τους granata:3-0!

Σαββατοκύριακο διπλής χαράς για τη Juventus. Μετά τους "μεγάλους" που νίκησαν 1-0 με το γκολ του Amauri, και οι "μικροί" της Primavera του Maddaloni κέρδισαν το ντέρμπυ με τους συνομηλίκους τους granata και μάλιστα με 3-0. Το σκορ άνοιξε στο 33' ο Esposito με πέναλτυ που κέρδισε ο Daud ο οποίος είχε σκοράρει στο εκτός έδρας 4-0 επί της Bologna την προηγούμενη βδομάδα. Στη φάση του πέναλτυ αποβλήθηκε ο Cagnasso την Torino που ανέτρεψε τον Daud με αποτέλεσμα οι νεαροί granata να γίνουν εύκολοι λεία για τους υπέρτερους αριθμητικά bianconeri στο δεύτερο ημίχρονο: 2-0 στο 6ο λεπτό της επανάληψης από τον Immobile, 3-0 δέκα λεπτά αργότερα με αυτογκόλ του Benedetti στην προσπάθεια να αποτρέψει το τέρμα του Yago, του ταλαντούχου νεαρού που απέκτησε το καλοκαίρι από τη Barcelona η Juventus και ο οποίος σήμερα έκανε το επίσημο ντεμπούτο του μπαίνοντας ως αλλαγή στο 52'. Καλή αρχή, μικρέ!