Σάββατο 11 Απριλίου 2009

Inter-Palermo 2-2 με αμφισβητούμενο πέναλτυ υπέρ του Ibra! Ευκαιρία για τη Juventus!

Αφού προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο (το δεύτερο γκολ χάρη σε ένα αμφισβητούμενο πέναλτυ του Kjaer επί του Ibrahimovic που είχε κάνει πρώτος φάουλ επί του Δανού...) η Inter βρέθηκε στο δεύτερο ημίχρονο να αμύνεται στις συνεχείς επιθέσεις της Palermo η οποία, αφού έχασε ευκαιρίες, βρήκε την ισοφάριση μέσα σε δυο λεπτά: 73' Cavani, 75' Succi! Δείχνοντας σε όλους πως η ήττα της Juventus από την Palermo με 2-1 μέσα στο Τορίνο και με τους bianconeri να έχουν μείνει με 10 παίχτες, δεν ήταν τόσο απίστευτη όσο φάνταζε... Το βράδυ η Juventus παίζει στη Genoa με τη διαφορά να έχει μειωθεί στους 10 βαθμούς, με ένα ματς λιγότερο αλλά και με τη Genoa να βλέπει τη Fiorentina να έχει ανέβει στην 4η θέση (οι viola νίκησαν 2-1 την Cagliari) και τη Juve να βλέπει τη Milan να την έχει πλησιάσει στους 2 βαθμούς αφού νίκησε 1-0 στην έδρα της Chievo...